Nazywam się Matylda Sutuła, a Yoyo Design to moje jednoosobowe, przez co w pełni autorskie studio graficzne. Urodziłam się i mieszkam w Toruniu, gdzie, przez krótkie "jo" można wyrazić właściwie wszystko, a swoją przygodę z projektowaniem, jako freelancerka, zaczęłam już w trakcie studiów artystycznych na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W 2011 roku założyłam studio Yoyo Design, a po 11 latach przekształciłam swoją działalność w spółkę Projekt Yoyo, którą prowadzę wspólnie z mężem Michałem.
Zajmuję się ilustracją i szeroko pojętym projektowaniem. Tworzę plakaty, znaki graficzne, opakowania, nadruki, różnego rodzaju wydawnictwa i właściwie wszystko, co tylko można zaprojektować, łącznie z ekspozycją wystaw, aranżacją wnętrz, a nawet animacją. Najwięcej satysfakcji przynosi mi projektowanie książek, katalogów artystycznych, okładek albumów muzycznych i oprawa graficzna wydarzeń kulturalnych. Łączenie grafiki z innymi dziedzinami sztuki, takimi jak rzeźba, architektura, literatura czy muzyka, jest dla mnie bardzo inspirujące, pozwala poszerzyć horyzonty i odkryć wiele nowych znaczeń.
Jestem minimalistką i estetką. W projektowaniu, podobnie jak w życiu, dążę do harmonii, porządku i jasności przekazu. Za pomocą prostych ilustracji staram się przekazywać jak najwięcej treści, dążąc do uproszczenia formy graficznej, przy jednoczesnym rozbudowaniu warstwy znaczeniowej. Nie boję się ciszy ani pustej przestrzeni, która stanowi ważny element większości moich kompozycji i pozwala wybrzmieć temu, co najważniejsze.
Back to Top