Nazywam się Matylda Sutuła (Mazur-Wasylkowska) a Yoyo Design to moje osobiste studio graficzne. Urodziłam się i mieszkam w Toruniu (gdzie przez krótkie "jo" można wyrazić właściwie wszystkie myśli). W 2007 roku skończyłam studia artystyczne na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, od tego czasu zajmuję się szeroko pojętym projektowaniem graficznym i ilustracją. Najpierw działałam jako freelancerka, a od 2011 roku funkcjonuję jako bardziej lub mniej poważna firma. Ilustruję i projektuję niemalże wszystko, co tylko można zaprojektować, począwszy od logotypów i znaków graficznych po wszelkiego rodzaju wydawnictwa, książki, katalogi, płyty, plakaty, opakowania a nawet ekspozycje wystaw.
Yoyo Design to jednoosobowe, a więc w pełni autorskie studio graficzne. Wszystkie projekty traktuję bardzo indywidualnie a w pracy kieruję się bardziej sercem i intuicją, niż ustalonymi z góry zasadami i regułami. Moje projekty charakteryzuje prostota, harmonia i jasność przekazu. Za pomocą prostych ilustracji staram się przekazywać jak najwięcej treści, dążąc do uproszczenia formy graficznej, przy jednoczesnym rozbudowaniu warstwy znaczeniowej. Nie boję się pustej przestrzeni, stanowi ona ważny element moich kompozycji i pozwala wybrzmieć temu, co najważniejsze.
Jestem estetką, oceniam książki po okładce, produkty po opakowaniu a imprezy po plakacie, nie dlatego, że nie liczy się dla mnie wnętrze, bo jest wręcz odwrotnie, ale każda dobra grafika jest dla mnie wartością samą w sobie a każdy dobry design sprawia, że świat staje się piękniejszy.
Back to Top